SECRETARIES
KARNATAKA LEGISLATIVE COUNCIL
Sl.No.
Name
From
To
1.
Sri S.Siddalingaiah
10.04.1990
30.04.1990
2.
Sri N.H.Muttalageri
01.05.1990
24.02.1994
3.
Sri H.Mohd. Ilyas
24.02.1994
30.06.1994
4.
Sri Yakub Shariff
07.01.1995
20.05.1996
5.
Sri H.C.Rudrappa
29.05.1996
29.11.2003
6.
Sri Jayashankar Murthy
01.12.2003
31.12.2007
7.
Sri Shreesh
01.01.2008
31.05.2016
8. Sri Srinivasa 01.06.2016 tilldate

Back